Története
A „melegítéses terápiát” használtak már az amerikai indiánok, indiaiak, kínaiak, illetve az ősmagyarok is.
Az általunk ismert lávaköves masszázs mai formáját a 90-es évek elején állította össze Mary Nelson. Egy szaunában ülve rájött, hogy a meleg kövekkel jótékony hatást lehet kifejteni a fájó testrészeken.
Miből áll a masszázs?
A természetből származó bazaltköveket egy speciális melegítő edényben 50-60 Celsius fokos vízben felmelegítünk. Minden kő alkalmas arra, hogy felmelegítve jótékony hatást fejtsen ki, de ezek a vulkanikus bazalt köveknek nagyobb kristályszerkezeténél fogva jól tartja a hőt és azt egyenletesen adják le.
A kövek sosem vannak egy helyben a vendég testén, az ilyen képek csak illusztrációk. A kezelés egy sajátos ritmusban zajlik. Körkörös simító és hosszanti toló mozdulatokat végzünk a nyirokcsomók irányába. (a nyirokcsomók feladata egyrészt a szűrés, másrészt a szervezet immunvédekezéséhez szükséges lyphocytak egy része is itt képződik)
A kövek melegsége és a masszázs mozdulatok együttesen fokozzák a vér- és nyirokkeringést. Így a szövetekben, sejtekben lévő méreganyagok hatékonyabban ürülnek a nyirok utakba, onnan a véráramba és végül a kiválasztó szerveken keresztül hagyják el testünket.
Tulajdonképpen a nyirokrendszer stimulálásáról van szó meleg, energiát hordozó lávakövekkel, azaz a lávaköves masszázs egy „nyiroktisztító” masszázs.
A lávaköves masszázs nemes kövekkel végzett csakra terápiával és egyben egy kínai fejmasszázzsal egészül ki. A lávaköves masszázzsal egy teljesen újszerű érzelmi és fizikai élményt biztosítunk.
A masszázs kivitelezése
Masszázságyon történik. Lehetőség van 60 perces, 90 és 120 perces masszázsra.
A masszázs színezék- és paraffinmentes olajjal történik, melyre még senkinél sem tapasztaltunk allergiás reakciókat. Filozófiánk az, hogy semmi káros anyagot ne kenjünk a vendég bőrére.
Mindig az adott vendég adott állapotához igazodik a masszázs, azaz a kövek hőfokát hozzád igazítjuk.
A masszázs alatt be van takarva a vendég, csak az éppen kezelt végtag van „szabadon”. Ezt hívjuk drapériázásnak.
A masszázs kiegészülhet „kínai infralámpa” (神灯) alkalmazásával.
Kitől tanultunk?
Zoli a lávaköves masszázst Kerekes Anita gyógymasszőrtől tanulta.
A lávaköves masszázs általános hatásai
- nyugtató és fájdalomcsillapító hatású;
- javítja a lokális vérkeringést (ennek köszönhetően a vér jobban átjárja a szöveteket, elősegíti a tápanyagok felvételét, illetve a toxikus-, és salakanyagok leadását);
- immunrendszer erősítő;
- csökkenti az izomfeszülést, a lokális és krónikus gyulladásokat;
- optimalizálja a verejték elválasztást;
- felgyorsul az anyagcsere folyamat, a szervezet méregtelenítése intenzívebbé válik.
A masszázs javallatai
Mindenkin végezhető, aki egészséges és vágyik a melegre. Ősszel és télen nemcsak egy különleges élmény, hanem nagyon hasznos is.
Ellenjavallatok (kontraindikációk)
Vannak esetek, amikor kifejezetten nem előnyös a masszázs alkalmazása, illetve néhány esetben tilos is.
Szép korúak esetében a bőr elvékonyodik és szárazzá válik, ezáltal a melegre is érzékenyebbek lesznek. Cukorbetegek (diabétes) bőre szintén érzékenyen reagálhat a meleg kövekre. Mindkét esetben sem tilos a lávaköves masszázs, de nagyobb odafigyelést igényel, illetve nem teljes testes masszázst végzünk.
Az alábbi esetekben viszont tilos:
– bőrbetegség;
– láz;
– akut gyulladás;
– vesebetegség;
– vérzékenység;
– daganatos megbetegedés;
– trombózis;
– menstruáció alatt;
– extrém, illetve kezeletlen magas vérnyomás;
– pacemaker esetén;
– friss műtét;
– stb.